banner


ROZPOCZĘŁY SIĘ KURSY W RAMACH PROJEKTU WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH.

W ramach realizacji zadań projektu „Naszym priorytetem sukces zawodowy – program edukacji zawodowej w powiecie konińskim” w dniach od 02.12.2017 r. do 03.12.2017 r. oraz do 07.12.2018 do 10.12.2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie odbył się kurs cukierniczy I stopnia dla pierwszej grupy. W kursie udział weźmie łącznie 30 osób: 18 uczniów (3 grupy) z Sompolna i 12 uczniów (2 grupy) z Wilczyna. Zajęcia realizowane są w szkolnej pracowni gastronomicznej w Sompolnie.

Uczestnicy w ciągu 42 godzin mogą zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu cukiernictwa. W trakcie zajęć praktycznych młodzież przygotowywała tradycyjne wypieki oraz zapoznawała się z tajnikami przygotowywania różnych rodzajów ciast: drożdżowych, kruchych, półkruchych, biszkoptowych i innych.

11 grudnia 2017 dla 10 osób Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie rozpoczął się kurs metod spawalniczych MAG i TIG. W szkole planowane są zajęcia teoretyczne, natomiast zajęcia praktyczne realizowane będą w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia w Koninie. Udział w kursie umożliwi uczniom uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych i uprawnień niezbędnych do wykonywania zawodu spawacza.

Galeria

KURS CUKIERNICZY I stopnia zajęcia praktyczne

kurs_cuk2 kurs_cuk1

[Strona główna] [Szkoła] [Historia] [Rekrutacja] [Archiwum] [Dokumenty] [Projekty] [Informacje] [Egzaminy] [Kontakt]

footerCapLeft

Copyright  ZSP w Sompolnie 2001-2019

Wersja 12

footerCapRight